Wejdź do branży pewnym krokiem

Dobrze przygotuj się do egzaminu państwowego i pracy rzeczoznawcy majątkowego na indywidualnych praktykach zawodowych – pod okiem doświadczonego specjalisty.

Wybierz rozwiązanie dla siebie

Praktyki zawodowe

Solidnie przygotujemy Cię do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego i do przyszłej pracy w zawodzie. Na praktykach opracowujesz 6 projektów operatów szacunkowych i przed każdym z nich masz indywidualne konsultacje z procedur wyceny nieruchomości. Otrzymujesz dodatkowe materiały i narzędzia, a także jesteś w stałym kontakcie z rzeczoznawcą – masz nasze wsparcie przez cały okres współpracy.

Dowiedz się więcej

Konsultacje dla praktykantów

Jesteś już w trakcie praktyk u rzeczoznawcy, ale potrzebujesz dodatkowego wsparcia w przygotowaniu do egzaminu? Prowadzimy indywidualne konsultacje dla praktykantów. Omawiamy procedury wyceny, doradzamy w zakresie przygotowania operatów, a także zapewniamy dodatkowe materiały i narzędzia. Brzmi jak coś dla Ciebie?

Zgłoś się

Dlaczego warto odbyć praktyki właśnie u nas?

Indywidualne konsultacje

Każdy praktykant ma indywidualne konsultacje z rzeczoznawcą. Możesz więc spokojnie zadać pytania i omówić swoje projekty.

Stałe wsparcie i kontakt

Jesteśmy dla Ciebie dostępni zarówno online, jak i pod telefonem. Jeżeli masz problem lub pytania – wystarczy jedna wiadomość.

Praktyczne przygotowanie do zawodu

Nasi praktykanci nie tylko świetnie radzą sobie na egzaminie, ale też w karierze zawodowej, bo uczymy ich praktycznego zastosowania wiedzy.

Kto będzie Twoim mentorem?

dr Barbara Hermann

Nazywam się Barbara Hermann i od 20 lat pracuję w branży nieruchomości. Jestem rzeczoznawcą majątkowym, biegłym sądowym i wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Od lat prowadzę szkolenia z wyceny nieruchomości i praktyki dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych.

Praktyki zawodowe u mnie to praktyka w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Nie dostaniesz gotowych wzorów operatów, lecz materiały i narzędzia, dzięki którym samodzielnie je opracujesz. Uczę indywidualnie, więc podczas konsultacji w 100% skupiam się wyłącznie na Tobie. Przygotuję Cię nie tylko do egzaminu państwowego, ale przede wszystkim do zawodowej rzeczywistości – obsługi zleceń wyceny i współpracy z klientem.

Dowiedz się więcej

Czego nauczysz się na praktykach?

Wprowadzimy Cię w praktyczne tajniki zawodu, dzieląc się wiedzą, doświadczeniem i wypracowanymi metodami działania.

W rezultacie bez problemu omówisz procedury wyceny na egzaminie, będziesz w stanie samodzielnie wycenić różne rodzaje nieruchomości, a w rolę rzeczoznawcy majątkowego wejdziesz szybko, sprawnie i z pewnością siebie.

Na praktykach nauczysz się:

  • prawidłowo określać przedmiot, zakres i cel wyceny,
  • wskazywać podstawy prawne wyceny oraz uzasadniać ich wykorzystanie,
  • z jakich źródeł informacji o nieruchomościach korzystać, a także jak samodzielnie pozyskiwać niezbędne dane,
  • prawidłowo charakteryzować wycenianą nieruchomość, uwzględniając wszystkie elementy stanu nieruchomości,
  • jak prawidłowo analizować i charakteryzować rynek w zależności od rodzaju nieruchomości i przyjętej procedury wyceny,
  • jak dobierać podejście, metodę i technikę wyceny w zależności od rodzaju nieruchomości i przyjętej procedury wyceny oraz uzasadniać swój wybór,
  • w jaki sposób prezentować obliczenia i jak uzasadnić wynik wyceny,
  • znaczenia klauzul zamieszczanych w projektach operatów szacunkowych oraz znaczenie załączników do operatu.

Będziesz gotowy do pewnego startu w zawodzie.

Ile trwają i kosztują praktyki?

Czas trwania

Zgodnie z obowiązującymi przepisami praktyki trwają co najmniej 6 miesięcy, ale w razie potrzeby możemy indywidualnie wydłużyć ich okres. Chcemy, abyś czuł się w pełni przygotowany – do egzaminu i do pracy w zawodzie rzeczoznawcy majątkowego.

Cena

Maksymalna wysokość opłaty za praktykę zawodową wynosi 50% kwoty, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw z kwartału poprzedzającego kwartał, w którym dokonano wpisu do rejestru wydanych dzienników praktyk.

Czy warto odbyć u nas praktyki?

Poznaj opinie praktykantów:

Praktyki u Pani Barbary to strzał w setkę (dziesiątka to za mało).

Ewelina

Wielki szacunek za profesjonalne podejście. Praktyki u Pani Barbary Hermann to wszystko to, co powinien mieć najlepszy kurs: przejrzysty i uporządkowany przekaz, autentyczność, koncentracja na praktykancie i jego potrzebach.

Mateusz

Wiedzę o wycenie nieruchomości pozyskiwałam w różny sposób. Ale dopiero TE praktyki nauczyły mnie warsztatu rzeczoznawcy majątkowego. Doceniam ciągłe podnoszenie poprzeczki niepozwalające osiąść na laurach i zmuszające do pracy. I co najważniejsze – stały i przyjazny kontakt z mentorką.

Natalia

Na praktykach u dr Barbary Hermann nauczyłam się wyceniać nieruchomości. Poprzez rady aby przyglądać się temu, co się napisało z każdej strony. Poprzez sprawdzian, jak ocenią i jak odbiorą moje operaty inni. Poprzez przyjazną atmosferą.

Magdalena

Podoba mi się kompleksowe podejście do wyceny nieruchomości. Nauczyłem się procedur wyceny, dbałości o strukturę operatu szacunkowego i rzetelnej analizy rynku w oparciu o rzetelne dane.

Michał

Szukasz kancelarii, która dobrze przygotuje Cię do egzaminu państwowego i zawodu?
Już znalazłeś. Z nami na rynek wejdziesz zawodowo.

Zapisz się na rzeczywiście praktyczne praktyki zawodowe lub skorzystaj z konsultacji dla praktykantów.